Hawajski artysta Sean Yoro zrobił mural na krze.

  • 22.04.2018, 18:06 (aktualizacja 12.12.2019, 14:34)
  • Redakcja
Hawajski artysta Sean Yoro zrobił mural na krze. North Face
Murale kojarzą się zwykle z dużymi miastami. Jednak ten rodzaj sztuki można przyczynić się do zwrócenia uwagi na bardzo duży problem.

Na Antarktydzie muralu zamalować się nie da, ponieważ kra, na której zostanie wykonany, szybko się rozpuści. A jednak takie dzieło spróbował wykonać pochodzący z Hawajów Seana Yoro. Wystarczyło pół dnia, aby od chwili rozpoczęcia do ukończenia prac nad portretem, kra na której był wykonany, roztopiła się. 

Artystyczny performance powstał we współpracy artysty z marką North Face. Firma nakręciła nie tylko moment powstawania muralu, ale też uchwyciła piękno Antarktydy. Krótki film dokumentalny dosadnie pokazuje skalę dramatu, który od lat rozgrywa się w tej części świata. Globalne ocieplenie powoduje, że jest coraz mniej lodu i giną nie tylko zwierzęta. Ludzie, którzy żyją na Antarktydzie są smutni, coraz więcej mieszkańców popełnia samobójstwa.

Jednak w świadomości reszty mieszkańców świata to miejsce wciąż jest krainą wiecznej zimy, w której żyją rumiani Eskimosi. North Face chce to myślenie zmienić i otworzyć ludziom oczy. Być może tego typu reklama jest jedyną formą przekazu, na którą zareaguje nastawione na konsumpcjonizm społeczeństwo. 

 

Redakcja

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe